Oblíbená Tramtarie se stěhuje do Hanáckých kasáren
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…
foto: Piabay
08. 06. 2020 - 11:03
Přes víkend v kraji přibylo 34 nakažaných koronavirem. Aktuálněje tedy nemocných 75. A celkem je evidováno 776 nakažených a z toho 683 uzdravených osob. Na výsledky kontrolního testu netrpělivě čekají tři žáci deváté třídy ZŠ Haškova v Uničově. Výsledky ostatních žáků byly negativní.
„Zatím máme výsledky u čtrnácti žáků, a ti jsou negativní. U tří stále ještě čekáme, ale věřím, že ani u nich nebude nákaza prokázána,“ řekl Deníku v neděli v podvečer ředitel uničovské základní školy Svatopluk Vlk.
Díky negativnímu testu se žáci dnes mohou zúčastnit přijímacích zkoušek na střední školy. V jednom případě se ale rodina rozhodla raději využít až náhradního termínu příští týden.
Škola kvůli nákaze učitele přijala přísná bezpečnostnostní opatření. Odložila prezenční výuku žáků druhého stupně a žáci, kteří přišli do styku s nakaženým učitele, jsou v karanténě.
„Předpokládáme, že od středy by byla možnost nastoupit, taková je zatím úvaha, ale je možné, že druhý stupeň o týden odložíme,“ dodal pro Deník Vlk.
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…
Úspěch. Tak lze jednoduše zhodnotit akci, jejímž záměrem v loňském roce bylo motivovat nepřihlášené…
Jednadvacetiletý vězeň Samuel Š. uprchl 1. května někdy po 13. hodině z věznice na Nymbursku ve…
Nadcházející dny přinesou v Olomouckém kraji mimořádně bohatý program. Magická noc pálení…
Tři tisíce mladých jeseterů malých dnes vypustili zástupci Světového fondu na ochranu přírody WWF…
Olomoučané se musí připravit na výrazné omezení tramvajové dopravy. Od pátku 8. května do soboty 8.…