Oheň v průmyslové hale likvidovali hasiči až do rána
Ve středu odpoledne vypukl požár ve skladovací hale v průmyslovém areálu v Olomouci. Hasiči na…
foto: Archiv města Olomouc
20. 03. 2020 - 12:04
Krajský soud přiznal odklad územního rozhodnutí pro Šantovka Tower. Do skončení řízení krajského soudu nemůže být zahájeno stavební řízení.
Ombudsmanka Anna Šabatová před několika týdny podala na žalobu ve veřejném zájmu na magistrát města Olomouce kvůli rozhodnutí ohledně stavby Šantovka Tower. Podle ní rozhodnutím město porušilo stavební zákon, zákon o památkové péči či zákon o ochraně přírody a krajiny.
Nyní se věc projednává u krajského soudu a po dobu projednávání bylo investorovi znemožněno zahájit stavební řízení.
Investor s důvody žaloby nesouhlasí a odmítá zrušení územního rozhodnutí. „Proto připravujeme naše podrobné vyjádření k žalobě, kde se zaměříme mimo jiné právě na skutečnosti, které zjevně nebyly ochránkyni známy při podávání žaloby,“ řekl mluvčí investora Juraj Aláč pro Český rozhlas.
Ve středu odpoledne vypukl požár ve skladovací hale v průmyslovém areálu v Olomouci. Hasiči na…
Olomoucká společnost FARMAK, která již tři desetiletí úspěšně vyvíjí a exportuje léčivé látky (API)…
Závažné nedostatky v řízení školy, problémy v kontrolní a hospitační činnosti, metodickém vedení…
Tradičním běžeckým svátkem se v Olomouci stal Mattoni Running Festival. Do ulic města se v sobotu…
Sympatickou cestou podél toku Bystřice do Bystrovan, kde je mimochodem dnes znovu velkým lákadlem…
Vážná železniční dopravní nehoda se odehrála v pátek dopoledne na přejezdu mezi Prostějovem a…