Oblíbená Tramtarie se stěhuje do Hanáckých kasáren
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…
foto: MFČR
27. 06. 2020 - 09:00
Ministryně financí Alena Schillerová na svém twitterovém účtu oznámila, že ministerstvo navrhne zavedení jednotné daně pro všechny živnostníky s příjmy menšími než jeden milion korun ročně.
Podle návrhu by všichni živnostníci, jejichž příjmy nepřesáhnou milionů korun ročně, platili 5 740 korun měsíčně. V jedné platbě by byla zahrnuta jednotná daň 100 korun, sociální i zdravotní pojištění.
„Paušální daň z dílny @MinFinCZ míří na vládu. Platit by měla od ledna 2021. Trojí odvody (daň, sociální a zdravotní) odvedete nově jedinou platbou a máte hotovo. Měsíční platba pro příští rok činí 5740 Kč. Zahrnuje daň jen 100 Kč a minimální sociální pojistné je navýšeno o 15 %,“ uvedla na svém twitterovém účtu Schillerová.
Jednotná platba by byla určitým zjednodušením, ale pro mnohé živnostníky by představovala větší výdaje. V tuto chvíli živnostníci platí 2352 korun zdravotní a 2544 korun sociální pojištění, což je o skoro tisíc korun méně, než navrhuje Schillerová.
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…
Úspěch. Tak lze jednoduše zhodnotit akci, jejímž záměrem v loňském roce bylo motivovat nepřihlášené…
Jednadvacetiletý vězeň Samuel Š. uprchl 1. května někdy po 13. hodině z věznice na Nymbursku ve…
Nadcházející dny přinesou v Olomouckém kraji mimořádně bohatý program. Magická noc pálení…
Tři tisíce mladých jeseterů malých dnes vypustili zástupci Světového fondu na ochranu přírody WWF…
Olomoučané se musí připravit na výrazné omezení tramvajové dopravy. Od pátku 8. května do soboty 8.…