
Tramvaje se vrátily na poškozenou trať, musí jet pomaleji
Tramvaje na Nové Sady po osmidenní výluce opět jezdí. Výluku zavinila nehoda vlaku, který vykolejil…
foto: MmO
17. 02. 2020 - 09:00
Tradice chemického podniku Farmak sahá v Olomouci až do 30. let minulého století. Pravidelně jej navštěvují i radní města. Ti se při nejnovější návštěvě zajímali o to, jak si společnost stojí v konkurenci světového trhu, o zaměstnanost i začlenění firmy do každodenního fungování města.
„Společnost Farmak patří ke skutečně tradičním zaměstnavatelům v Olomouci, kterým se podařilo udržet se v konkurenci tuzemského i světového trhu. Je vidět, že se firmě stále daří investovat, udržovat velký areál firmy a splňovat pravidla odpovědnosti k životnímu prostředí,“ ocenil při návštěvě náměstek primátora Otakar Bačák. Farmak navštívil společně s náměstky primátora Karlem Konečným, Evou Kolářovou a radním města Ladislavem Šnevajsem. Během prohlídky areálu se seznámili s výrobou, nahlédli do laboratoří, zajímali se o bezpečnost provozu i to, zda trh práce ve městě a regionu dokáže firmě zajistit dostatek odborných pracovníků.
„V současné době zaměstnáváme téměř 250 lidí. Klademe vysoké požadavky na odbornost a profesionalitu, naše výroba prochází pravidelnou inspekcí a častými klientskými audity. Plníme principy celosvětového programu Responsible Care, tedy odpovědného podnikání v chemii,“ zdůraznil Jiří Žák, předseda představenstva společnosti Farmak, a.s. V podniku pracuje už více než pět desetiletí a nadále neupouští od velkých plánů do budoucna. Jeho celoživotní láskou jsou vedle chemie růže a ovocné stromy. „Pěstováním růží a péčí o ovocné sady relaxuji,“ říká s úsměvem. Za svoji dlouholetou činnost získal Jiří Žák v roce 2015 historicky první Cenu primátora Olomouce v oblasti hospodářského rozvoje města a rok předtím se stal finalistou soutěže Manažer roku 2014.
Farmak je ryze českou chemicko-farmaceutickou společností, která se zaměřuje na výrobu, výzkum a vývoj v oblasti generických léčivých látek, chemických meziproduktů a chemických specialit. Přes 90 procent produkce Farmak exportuje do více než 50 zemí světa. Mezi největší odběratele patří státy EU, USA, Japonsko a země Jižní Ameriky. Od roku 1992 se společnosti podařilo realizovat investice za více než 1 miliardu korun. Tradice průmyslové chemické výroby začala v areálu poblíž Klášterního Hradiska už v roce 1934. Klíčovými hodnotami společnosti jsou orientace na zákazníka, týmový přístup, odbornost, loajalita a odpovědnost k životnímu prostředí.
„Vážíme si toho, že se o nás město zajímá a nezůstáváme stranou pozornosti samosprávy. Jsem ráda, že si radní našli ve svém náročném programu čas, mohli jsme jim firmu představit a ukázat, jak fungujeme,“ ocenila PR manažerka Farmaku Bronislava Paučková. Ta v Olomouci na sklonku loňského roku otevřela nové kulturně-vzdělávací centrum. ART Rubikon, kam radní také nahlédli, vznikl v Dobnerově ulici přestavbou staré výměníkové stanice, která byla ještě nedávno v majetku města.
Hanácký Večerník se o Farmak naposledy zajímal v době, kdy se jeho šéf Žák vyjadřoval o situaci na Přírodovědecké fakultě, nabídli jsme také protinázor bývalého děkana fakulty.
Tramvaje na Nové Sady po osmidenní výluce opět jezdí. Výluku zavinila nehoda vlaku, který vykolejil…
Výluka tramvajového provozu na Nové Sady, způsobená vykolejením vlaku na křížení tratí v ulici…
Olomouc - Městská policie v Olomouci v poslední době zaznamenává zvýšený počet případů porušování…
Olomoucké tržiště čeká významná proměna. Podkladem bude projektová dokumentace, jejíž zadání…
Olomouc – Bohužel to není aprílový žert. Tramvaje z centra města Olomouce na zastávku Nová Ulice…
Byl běžný páteční den a Radek si vyzvedával svého zdravého syna na fotbalovém tréninku. Plánování…