Oblíbená Tramtarie se stěhuje do Hanáckých kasáren
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…
foto: Olomouc.eu
19. 11. 2021 - 21:42
Začátek Vánočních trhů v Olomouci znamenal jediné, rozsvítil se vánoční strom, který dostal jméno Hanáček. Do soutěže se přihlásilo necelých 400 návrhů.
2021 Hanáček
2020: Naděje
2019: Křovínek
2018: Štístko
2017: Střelka
2016: Kryštůfek
2015: Naděje
2014: Lucinka
2013: Snílek
2012: Rolnička
2011: Mašlička
2010: Jehlička
2009: Jiskřička
2008: Radovánek
2007: Světluška
2006: Stromovous
„Tak velký zájem nás opravdu překvapil, přišlo nejvíce návrhů za celou dobu, co soutěž pořádáme, a všechny byly velmi originální a nápadité, takže nebylo vůbec jednoduché vybrat pouze jeden,“ uvedl pro web města primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Vítězný návrh připravily děti ze třídy Lvíčat mateřské školy Husitská.
„Vánoční strom na náměstí máme jen jeden, ale sešlo se nám tolik krásných návrhů, že jsme se opět rozhodli udělit i další ocenění, a to za výtvarné pojetí a originální nápad,“ vysvětluje náměstkyně primátora Markéta Záleská.
Letošní Vánoční trhy proběhnou bez kulturního programu, stánky s tematickým zbožím a s punčem však zůstávají otevřené.
Trhy budou probíhat od 19. listopadu do 23. prosince a budou otevřeny každý den od 10:00 do 21:00, v pátek a v sobotu pak do 22:00.
Olomoucké Divadlo Tramtarie po letech hledání získalo nový divadelní prostor. Tato úspěšná…
Úspěch. Tak lze jednoduše zhodnotit akci, jejímž záměrem v loňském roce bylo motivovat nepřihlášené…
Tři tisíce mladých jeseterů malých dnes vypustili zástupci Světového fondu na ochranu přírody WWF…
Olomouc je o krok blíže k výstavbě nové multifunkční haly. Projekt společnosti REDSTONE vstupuje do…
Mezinárodní výstava Flora Olomouc 2026 nabídne jedinečný jarní zážitek, který propojí květiny,…
Po dlouhé zimní pauze se postupně vrací voda do olomouckých kašen. Jako tradičně zahájila sezonu…