
Den Země spojili kanoisté s úklidem i propagací unikátní vodácké dráhy
Den Země letos dostal v Olomouci nový rozměr. Členové oddílu kanoistiky SK UP Olomouc se rozhodli…
foto: Lukáš Blokša
22. 04. 2021 - 12:00
Technické služby města Olomouce se v příštích dnech pustí do každoročního jarního napouštění kašen, které mají ve správě. Půjde o kašnu Venuše, fontánu Namiro, fontánu v přednádraží, dále pítka na Horním a Dolním náměstí. A samozřejmě Arionovu kašnu. Ve fotogalerii se můžete podívat na obrázky z loňského spuštění kašny.
Arionova kašna se letos dočká spuštění do provozu 29. dubna v devět hodin ráno. Ještě před napuštěním a zprovozněním kašnu čeká vyčíštění a kontrola celé technologie, která kašnu udržuje v chodu.
"Voda se napouští na celou letní sezonu a dávkují se do ní chemikálie, které mají zajistit průzračnost vody a zabránit tvorbě řas. Celé technologické zařízení je skryto pod povrchem Horního náměstí v technologické jímce," napsala Večerníku asistentka ředitele Technických služeb města Olomouce Pavla Holubčíková.
Den Země letos dostal v Olomouci nový rozměr. Členové oddílu kanoistiky SK UP Olomouc se rozhodli…
Olomouc – Po měsících nejistoty a zákulisního vyjednávání nakonec zůstanou v Olomouci sdílená…
Oslavu Dne Země pojal velkoryse Kanoistický oddíl SK UP Olomouc. Pořádá totiž ekologickou akci…
Olomouc - Od úterka se nádvoří olomoucké radnice proměnilo v zázemí pro rozsáhlou rekonstrukci. Na…
Olomouc - Tento týden začala v Olomouci rozsáhlá oprava mostu na silnici I/55, který překonává…
Tramvaje na Nové Sady po osmidenní výluce opět jezdí. Výluku zavinila nehoda vlaku, který vykolejil…