
U řeky v Polsku našli lidské ostatky. Zřejmě pohřešovaný Čech
Jeseník – Ostatky neznámé osoby našli ve čtvrtek dělníci při čištění koryta řeky Bělé na polské…
foto: olkraj.cz
06. 08. 2020 - 06:01
Novotou září prostory charitního střediska ve Šternberku, které prošly nákladnou rekonstrukcí. Slavnostního otevření se v pondělí 4. srpna zúčastnil náměstek hejtmana Dalibor Horák.
„Před pár měsíci jsem měl příležitost na vlastní oči vidět tyto prostory před zahájením oprav. Mohu konstatovat, že proměna je dokonalá - jako bych se posunul v čase o několik desetiletí,“ uvedl náměstek Horák.
Pracovníkům Charity se ve spolupráci s Místní akční skupinou Šternbersko podařilo sloučit dva projekty. Jeden z nich se týkal samotných stavebních úprav budovy, cílem druhého bylo navýšení kapacity sociálního poradenství a sociální rehabilitace pro osoby s mentálním postižením.
„Realizace obou projektů významně přispěla ke zvýšení komfortu pro klienty i zaměstnance,“ dodal Horák.
Charita na rekonstrukci použila sdružené prostředky z více zdrojů. Největší část představovala dotace z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši téměř 2,5 miliónu, Olomoucký kraj přispěl pěti sty a město Šternberk tři sta tisíci korunami. Další finance, přesahující jeden milión korun, vložila Charita do oprav objektu z vlastního rozpočtu.
Jeseník – Ostatky neznámé osoby našli ve čtvrtek dělníci při čištění koryta řeky Bělé na polské…
Olomouc - Policisté po celé České republice vyrazili ve středu na dálnice a silnice v rámci akce…
V drama se proměnila cesta na školení do Zbirohu pro tři naše zkušené velitele. Místo poklidné…
Olomouc - Pokud vyrazíte za pět let vlakem na výlet do Hrubé Vody, Litovle nebo Senice na Hané,…
Olomouc - Více než sedm miliónů korun letos půjde na podporu malých obchůdků na venkově. O náklady…
Olomouc – Zemědělci, chovatelé zvířat i veterináři s obavami sledují vývoj slintavky a kulhavky v…