Fotbalisté SK Sigma zvládli Pardubice a jsou třetí
Potřetí v řadě získali fotbalisté SK Sigma Olomouc tři body. V 5. kole Chance Ligy porazili…
foto: Petr Pelíšek
05. 03. 2020 - 23:01
Proti soupeřkám z Brna nastoupil v předposledním, 26. kole základní části extraligy volejbalistek tým VK UP Olomouc. Univerzita hostila Královo Pole a popáté v řadě se radovala z vítězství ve třech setech
První set olomouckého utkání se rozhodoval prakticky už v samotném začátku, kdy se Hanačky při podání Trnkové ujaly vedení 7:1, rychle je ještě navýšily (12:3) a pak už svůj náskok v podstatě jen udržovaly. Královo Pole si nakonec v této části připsalo pouze patnáct bodů a domácí tým vedl 1:0.
V úvodu druhého dějství však Olomoučanky zaskočila servisem hostující Uglenková (3:2, 3:10) a univerzita musela dotahovat. Dlouho se jí to nedařilo (9:14), až přišla na podání domácí Orvošová a s ní dokonalý obrat - 12:16, 23:16. Brňanky už do konce přidaly jediný bodík a po výsledku 25:17 to bylo 2:0.
Podobnou šňůru si vysokoškolačky schovaly i do polovice třetí sady, v níž s pomocí servírující nahrávačky Handleyové otáčely ze 7:9 na 16:9. V tu chvíli bylo takřka dobojováno a konečné skóre 25:17 už jen pečetilo tříbodový triumf Olomouce.
„V prvním a třetím setu jsme se vždy zasekli v jednom postavení. Škoda druhé sady, v níž nás při našem náskoku zastavila i jedna chyba rozhodčího. Tam jsme to mohli víc zdramatizovat. To nic nemění na tom, že soupeř byl lepší, zvítězil zaslouženě a já mu k výhře gratuluji,“ uznal hostující kouč Matúš Kalný.
„Do utkání jsme šli z plné přípravy na play-off. Holky můžou být trochu unavenější, i proto jsme rádi za výhru ve třech setech. Vždy, když jsme potřebovali, tak jsme zabrali a soupeři nedali šanci. Ve druhém setu nám pomohla střídající Michalíková, která uklidnila hru a složila důležité balony,“ řekl šéf domácí lavičky Petr Zapletal.
Dlouhodobou část extraligy završí univerzita v sobotu 7. března od 17 hodin derby zápasem ve Šternberku.
VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:0 (15, 17, 17)
Rozhodčí: Kavala, Kubinec. Čas: 65 minut. Diváků: 350.
Olomouc: Handleyová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Ambrožová, Strušková, libero Stavinohová. Střídala: Michalíková.
Královo Pole: Carpentierová, Kvapilová, Šunderlíková, Uglenková, Judlová, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Šloufová, Podhrázká, Pavlíková, Stráská.
Potřetí v řadě získali fotbalisté SK Sigma Olomouc tři body. V 5. kole Chance Ligy porazili…
Po dvou vítězstvích venku čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc zápas doma. Na závěr pátého kola Chance…
Sedmadvacátý ročník mezinárodního festivalu Olomoucké šachové léto – Memoriál Jaroslava Fuksíka…
Ve 4. kole Chance ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli v Uherském Hradišti nad Slováckem.…
Zápasy 4. kola bude o víkendu pokračovat fotbalová Chance Liga. Tým SK Sigma Olomouc poslal los do…
Tři minut před koncem zápasu třetího kola se povedlo fotbalistům SK Sigma Olomouc trefit první…