
Hokejisté HC Olomouc první zápas série ubojovali
Hokejisté HC Olomouc vedou v barážové sérii o extraligu. V úvodním utkání si v Plecharéně poradili…
foto: Petr Pelíšek
26. 08. 2020 - 21:18
Třetí mistrovský zápas sezony 2020/2021 hráli starší dorostenci SK Sigma Olomouc U 18 na stadionu v Hodolanech. Za soupeře měli Zlín, který celkem jasně přehráli a porazili. Osmnáctka má po třech odehraných kolech plný počet bodů.
Začátek zápasu se trošku podařil hostů, kteří šli ve 13. minutě do vedení. Jenže Sigma se pomalu dostávala do tempa, na zlínskou defenzivu se valil jeden útok za druhým. A ještě do přestávky Hanáci po brankách Saňáka s Vybíralem vedli. Po přestávce už se hrálo v podstatě na jednu branku, z mnoha tutovek Sigma využila jen dvě.
„Musím říct, že z dosud odehraných tří zápasů to byl nejlepší výkon. Vynikající tempo, vynikající náběhy za obranu, hráli jsme pořád do kolma, pořád nahoru. Samozřejmě nás trošku zbrzdil ten inkasovaný gól, zbytečný. Ale bylo vidět, že mužstvo je odhodlané, věřil jsem, že to kluci zvládnout. A také do poločasu otočili stav. Po přestávce to potvrdili, škoda neproměněných šancí,“ uvedl trenér SK Sigma U 18 Roman Sedláček. „Hráči předvedli to, co po nich chceme v tréninku. Tedy hodně zakončení, hodně hráčů do zakončení, hodně soubojů jeden na jednoho. A bylo to vidět, soupeř mnohdy nevěděl, co s tím má dělat,“ podotkl
Ze tří úvodních kol má osmnáctka devět bodů. „Nehledíme na výsledky, hlavní je to, aby se kluci herně posouvali. Výkony jsou velmi kvalitní, je to vidět na hře, no a s tím pak přijdou ty výsledky. Hlavně mě opravdu těší způsob hry, jaký kluci praktikují,“ řekl Sedláček.
SK Sigma Olomouc U 18 - FC Fastav Zlín U 18 4:1 (2:1)
Branky: 36. a 59. Saňák, 41. Vybíral, 57. Opatřil - 13. Červinka. Rozhodčí: Julínek – Urbánek, Epstein. ŽK: Hönig. Diváci: 100.
SK Sigma U 18: Mazur – F. Vítek, Kadlec, Němeček, Paar - Saňák (71. Slatinský), Skopal, Vybíral (60. Seehof), A. Vítek (76. Kalvoda), Opatřil (60. Š. Hapal) – Hřivnáč. Trenér Roman Sedláček.
Hokejisté HC Olomouc vedou v barážové sérii o extraligu. V úvodním utkání si v Plecharéně poradili…
K atraktivnímu souboji proti Opavě se schylovalo již na konci základní části. A po postupu…
Po šesti letech je tu hanácké finále. Olomouc se utká s Prostějovem. VK Šantovka Olomouc UP vyřadil…
Český reprezentant v kulturistice Patrik Šerý začal sezónu úspěšně. Vyrazil závodit na Maltu a…
V posledním venkovním utkání základní části Chance Ligy potřebovali fotbalisté SK Sigma Olomouc…
Nepovedená závěrečná pětiminutovka rozhodla po porážce BK Olomoucko v Pardubicích ve druhém utkání…