Zde může být vaše reklama.

Porazili prvního Hokejisté HC Olomouc doma nastříleli Třinci šestku

Hokejisté HC Olomouc doma nastříleli Třinci šestku

28. 12. 2020 - 20:42

V letošním předposledním mistrovském utkání měli hokejisté HC Olomouc doma za soupeře Třinec. A duel proti prvnímu celku tabulky se jim mimořádně povedl. Soupeři nastříleli půltuctu branek a bez potíží získali všechny tři body. Mora porazila Třinec podruhé v deseti dnech.

Olomouckým se začátek zápasu povedl báječně. V 6. minutě šla Mora do vedení gólem Knotka, za dalších pět zvýšil Tomeček. To dalo na stanu hanáckého týmu potřebnou pohodu, kterou mu nevzalo ani poměrně rychlé srovnání na 2:2, které Třinec stačil uhrát ještě do první přestávky. Druhou třetinu sice začali tlakem hosté, ale Mora si s tím dokázala v klidu poradit. A pak během chvíle dvakrát skórovala. V rozmezí minuty a půl se trefili Knotek s Ondrušek, Mora vedla zase o dvě branky. A s takovým náskokem šla i do poslední periody. Když pak na začátku poslední dvacetiminutovky přidal povedeným blafákem po pasu Olesze pátou branku Kucsera, bylo jasné, že všechny body zůstanou na Hané. Hostům se pak sice ještě povedlo dát třetí branku, ale definitivu obstaral gólem do prázdné při třinecké power-play Kolouch.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. J. Knotek (Bambula), 11. V. Tomeček (J. Knotek), 30. J. Knotek (Kucsera, Ondrušek), 31. Ondrušek (Nahodil), 45. Kucsera (Olesz, Mácha), 58. Kolouch (Bambula, J. Káňa) – 16. Jaroměřský, 17. M. Stránský (P. Vrána), 51. M. Stránský (Růžička, Kundrátek). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

HC Olomouc: Konrád – Dujsík, Švrček, Černý, Valenta, A. Rutar, Ondrušek – Káňa, Knotek, Bambula – Burian, Ostřížek, Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Pekr, Nahodil, Kolouch. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (31. Kacetl) – Doudera, Gernát, Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Stránský, Vrána, Růžička – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kurovský, Dravecký, Hrňa – Kofroň, Veselý, Šedivý – Tomi. Trenéři: Varaďa a Zadina.