Zde může být vaše reklama.

Baláš, cigára a chlast v pracovní době na prostějovské radnici!

Baláš, cigára a chlast v pracovní době na prostějovské radnici!

16. 03. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Taková věc se v Prostějově dlouho neřešila. Hanácký Večerník má k dispozici fotografie z jednoho z alkoholových dýchánků nejvyšších úředníků prostějovské radnice. Ona párty se uskutečnila přímo v kanceláři jednoho z úředníků a zúčastnil se jí i první muž magistrátu Lubomír Baláš. Jenže, alkohol i kouření na pracovišti jsou zakázané.

Mělo to být jedno z alkoholových setkání těch nejvyšších osob na prostějovské radnici, o kterém se nikdo mimo tento okruh nedozví. Na oslavu dorazil především tajemník magistrátu, voják ve výslužbě Lubomír Baláš, vedoucí finančního odboru Radim Carda nebo vedoucí živnostenského odboru Antonie Orálková, blízká osobě Lubomíra Baláše. Podle našich informací měl být přítomen i vedoucí stavebního úřadu Jan Košťál, který po léta zametal pod koberec požadavky svých podřízených na zvýšení platových tříd.
Jenže to se úplně nepovedlo. Hanácký Večerník získal přímo z radnice fotografie z tohoto setkání. A po zvážení všech okolností se rozhodl je zveřejnit. Radniční smetánka v čele s tajemníkem Balášem, který si zakládá na tom, kolik úřednic už rozplakal ve své kanceláři, totiž porušovala český právní řád.

Kouření na pracovišti? Mocní jdou příkladem...
„Taková setkání se konají u pana Košťála docela často, jsou tam zachyceni Balášovi věrní a nejbližší spolupracovníci,“ vysvětlil nám zdroj z magistrátu. Zákoník práce přitom jasně zakazuje na pracovišti požívat alkohol a to i mimo pracovní dobu. Stejné omezení platí pro kouření. V historické části prostějovské radnice, kde podle všeho je i kancelář na fotografiích, je navíc kouření zakázáno už od otevření budovy v roce 1914, což před lety potvrdila pro iProstejov.cz mluvčí magistrátu Jana Gáborová. V případě Lubomíra Baláše se jedná o další porušení zákona v řadě. Prostějovská primátorka Alena Rašková (ČSSD) ale jeho činnost řešit nehodlá, s tím, že magistrát má pod palcem on. Tak časté delikty by přitom důvodem pro odvolání být mohly, to však musí iniciovat primátor města a k tomu obstarat podpis ředitele krajského úřadu. Rašková se k tomu nechystá...

Více informací v tištěném Hanáckém Večerníku 16.3.2017

Další články