Zde může být vaše reklama.

GLOSA Hanácká námořní akademie v boji proti globálnímu oteplování

Hanácká námořní akademie v boji proti globálnímu oteplování

foto: archiv autora

21. 02. 2024 - 11:16

Máte pocit, že titulek tohoto sloupku nedává moc smysl? Ne všechno v našem světě musí nutně dávat smysl hned na první pohled. A přesto to smysl má, a dokonce parádní. Chci vám totiž říct, že pokud dokážeme brát věci s nadhledem a občas si udělat legraci i sami ze sebe, žije se nám nakonec mnohem lépe.

O čem je tedy titulek dnešní glosy? Chystá se tradiční, jedinečný a originální Námořnický ples. A jeho nedílnou, troufám si říct kruciální součástí bude představení HANANAKAD, tedy Hanácké námořní akademie. Můj dobrý přítel Honza Řihošek v tomto podivně jarním počasí, kdy v polovině února rozkvétají na záhoncích květiny, intenzivně rozvíjí myšlenky, jak zastavit oteplování a ideálně jak nastartovat opačný proces, tedy ochlazování. Samozřejmě, jak jinak, s humorem.

Akademická lekce „Jak se ubránit globálnímu oteplování“ by měla přítomným posluchačům nabídnout skutečně hodnotná a neotřelá řešení. Počítá se například s výrazně častějším, ideálně každodenním promítáním slavné pohádky Mrazík, v plánu je obnovení olomouckých mrazíren, můžeme si předčítat mrazivé hororové příběhy. Jediné, co bychom nechtěli, je ochlazení mezilidských vztahů. Cokoliv dalšího, co planetě přinese ochlazení, Hanácká námořní akademie vítá s otevřenou náručí.

Možná si říkáte, co blbnu. Ano, je to recese, sranda a zábava. Což je vlastně základní princip našich olomouckých Námořnických plesů. Beru to tak, že je naprosto kouzelné, když velkou spoustu lidí spojí nejen dobrá nálada, ale i humor a nadsázka. Ostatně, třeba takový lednový Pochod švihlé chůze Olomoucí byl z podobného soudku. Netrápit se jen těžkostmi, které nám život a svět v bohaté míře nadělují, ale najít si i odlehčení a legraci, která do značné míry osvobozuje. I proto je dobré mít v Olomouci Hanáckou námořní akademii, i proto pořádáme s velkou chutí Námořnické plesy.

A tak vám všem, ať už mořským vlkům nebo suchozemcům, přeji zpomalení globálního oteplování, ale hlavně humor, nadhled a osvobozující smích mezi přáteli. Třeba u nás na Námořnickém plese.

Další články